The Endless City – wystawa fotografii Andrzeja Bogacza

data wydarzenia: 28 Października 19:00

miejsce wydarzenia: Generation Next

opublikuj:

Wystawa Andrzeja Bogacza pt. „The Endless City” będzie drugą odsłoną projektu (w lutym tego roku miała ona miejsce w Warszawie, w Galerii Obok ZPAF). Autor, który przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku dokumentował tętniące energią miasto. Mówi o nim: „O Nowym Jorku można powiedzieć wszystko i to zawsze będzie prawda. Codzienne tempo życia jest bardzo dynamiczne; wydaje się, że nic tu nie ma początku ani końca – ani czas, ani przestrzeń. Że to niekończący się, gigantyczny przepływ ludzi w miejskiej maszynie. Uważnie obserwując codzienność, życie mieszkańców, turystów, ich reakcje na „spotkanie z miastem” stworzyłem fotograficzny dziennik. Fotografowałem, żeby zapamiętać. Kolor jest bardzo ważny w mojej pracy: moje wspomnienia związane z NY są w kolorze”.

Andrzej Bogacz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawanej przez Polską Agencję Prasową za najlepszy materiał zdjęciowy 2015 roku.

Jest autorem wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Projekt grupy fotografów Made in Poland Contemporary pinhole photography prezentowany był w Brant Gallery/Massachusetts College of Art w Bostonie w USA, University Art Gallery, College of Visual and Performing Arts, University of Massachusetts Dartmouth, New Bedford, Art Institute at Lesley University, Boston, USA 2007-2008. W 2009 r. wystawiał w Ceres Gallery w NYC w ramach projektu Exposure. Fotografie A. Bogacza publikowane były w takich magazynach jak: Harvard Review, Neewsweek Polska, Bloomberg Businessweek, Forbes, Wprost, Przekrój, Polityka, Playboy, Twój Styl, Super Express, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik, Fakt, Nowy Dziennik, Polska The Times, Wysokie Obcasy i innych.