Sobota, 29 października w programie 7. AFF

29 Października

opublikuj:

Weekend na festiwalu warto rozpocząć porannym seansem energetycznych Wystrzałowych krewetek Brenta Hodge’a (KNH 8, 10.15) – zabawnym dokumentem o dziewczyńskiej lidze amatorskiej koszykówki, którą założyły aktorki, pisarki i matki z L.A. Film bierze udział w konkursie American Docs, w którym – podobnie jak w konkursie Spectrum – nagrodę przyznaje festiwalowa publiczność. Zachęcamy widzów do oddawania głosów po seansach!

W ramach sekcji Europejczycy w Ameryce o godz. 12.30 w KNH 4 można obejrzeć filmy legendarnej reżyserki francuskiej Nowej Fali Agnès Vardy, która przez kilkanaście lat pracowała w Ameryce. Będą to: Kłamliwy dokument – fabula o Francuzce zaczynającej nowe życie za oceanem, oraz Wujek Yanco – portret odnalezionego w Stanach wujka reżyserki, malarza, hipisa i wolnego ducha. Kolejny seans z filmem tej reżyserki to poświęcona życiu kalifornijskiej bohemy Lwia miłość o 15.00 w KNH 6, po której zapraszamy na masterclass Porozmawiajmy o kinie z Agnès Vardą. Spotkanie poprowadzi tłumaczka i pisarka Agnieszka Taborska.

O godz. 18.15 Drgawki Anny Rose Holmer (KNH 7), które powstały przy wsparciu weneckiego Biennale College Cinema – to połączenie thrillera i filmu coming-of-age o czarnoskórych cheerleaderkach. O tej samej porze w sąsiedniej sali – Wieża Keitha Maitlanda, animowany dokument o pierwszej w Stanach szkolnej masakrze w 1966 roku, laureat nagrody publiczności i Grand Jury Award na festiwalu SXSW w Austin.

Sobotnie seanse warto zakończyć intrygującym, nowelowym filmem Nieświadomość zbiorowa (KNH 9, 21.00), w którym zaprzyjaźnieni reżyserzy sfilmowali wzajemnie swoje sny.

Program 29.10 tutaj

Yuuki gra festiwalowo

O godz. 23.00 w klubie festiwalowym Bułka z masłem przy placu Solnym zagra Yuuki. Ta kompilacja elektroniki, transowego groove’u, brzmień synthpopowych i dźwięków natury to autorski projekt urodzonej w buszu, wychowanej bez prądu, Katarzyny Wypchło.

Spotkania po seansach

Dzisiejsi goście: Fred Muller, Jon Nguyen, Theo Anthony, Matthew Lessner, David Gerson, Beatrice von Schwerin, Gina Abatemarco, Liv Colliander, Greg Kwedar, Johnny Simmons, Daniel Carbone, Frank Mosley, Thorsten Schütte.