Akredytacje prasowe można odbierać w Biurze Prasowym, które znajduje się w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław). Godziny otwarcia Biura Prasowego: poniedziałek 24 października 12:00 – 20:00, wtorek 25 października – niedziela 30 października 9:00 – 21:00.

W Biurze Prasowym dostępna jest lista gości, na podstawie której mogą Państwo zgłaszać nam swoje zapotrzebowanie na wywiady. Lista gości dostępna jest również tutaj. Zapotrzebowanie na wywiady mogą Państwo zgłaszać do Agaty Burdzy oraz Anny Pawłowskiej, która koordynuje wywiady podczas tej edycji.

Wszystkie seanse festiwalowe odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.

Klub Festiwalowy znajduje się w Bułce z masłem – Solny (Plac Solny 14/Szajnochy 4). Bezpłatny wstęp do klubu festiwalowego umożliwia akredytacja lub bilet na dowolny film festiwalowy, aktualny w dniu wizyty. Mapa obiektów festiwalowych znajduje się tutaj.

akredytacje:

 • Akredytacja upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy filmowe (26 seansów: 5 dni festiwalu x 5 pokazów dziennie + film Otwarcia) w ramach 7. American Film Festival, na które wcześniej posiadacz akredytacji odebrał bezpłatną wejściówkę w wyznaczonych przez organizatora kasach Kina Nowe Horyzonty (Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).
 • Odbioru wejściówek na filmy można dokonywać w godzinach otwarcia Kina Nowe Horyzonty, od godziny 8:30 dnia poprzedzającego pokaz filmowy do godziny rozpoczęcia danego pokazu filmowego, w wyznaczonych kasach kina. Kasy będą czynne codziennie do 21:00.
 • Na uroczyste otwarcie festiwalu (Paterson, reż. Jim Jarmusch, 25 października, 19:00) wejściówkę można odbierać 24 października (w godzinach 12:00 – 20:00) oraz 25 października (w godzinach 14:00 do wyczerpania puli wejściówek).
 • Na uroczyste zamknięcie (Zwierzęta nocy, reż. Tom Ford, 30 października, 19:00) wejściówkę należy odbierać 29 października (w godzinach 8:30 – 21:00) i 30 października (w godzinach 8:30 – do wyczerpania puli wejściówek).
 • Właściciel akredytacji może odebrać tylko jedną wejściówkę na pokaz filmowy z danego bloku godzinowego w danym dniu. Jako blok godzinowy rozumiane są seanse odbywające się w odstępstwie czasowym nie większym niż 45 minut (np. 18.45 i 19.30 – jeden blok godzinowy).
 • Wejściówka jest ważna tylko z akredytacją.
 • Niemożliwy jest wstęp na seanse tylko za okazaniem wejściówki.
 • W przypadku braku możliwości pojawienia się na seansie, na który została odebrana wejściówka, należy ją zwrócić do wyznaczonych kas biletowych w Kinie Nowe Horyzonty. Można tego dokonać najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem seansu.
 • Akredytacja upoważnia do korzystania z Biura Prasowego, wstępu na spotkania z gośćmi festiwalowymi, umówienia się na indywidualne rozmowy z twórcami, dostępu do materiałów prasowych (w tym foto i wideo) dotyczących festiwalu.
 • Akredytacja jest imienna i czasowa, nie można jej odstępować.
 • Nie będą wydawane duplikaty akredytacji.
 • Po rozpoczęciu seansu osoby spóźnione nie będą mogły wejść na projekcję.