Akredytacje prasowe można odbierać w Biurze Prasowym, które znajduje się w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław). Godziny otwarcia Biura Prasowego: poniedziałek 23 października 12:00 – 21:00, wtorek 24 października – niedziela 29 października 9:00 – 21:00.

W Biurze Prasowym dostępna jest lista gości, na podstawie której mogą Państwo zgłaszać nam swoje zapotrzebowanie na wywiady. Lista gości dostępna jest również tutaj. Zapotrzebowanie na wywiady mogą Państwo zgłaszać do Agaty Burdzy, która koordynuje wywiady podczas tej edycji.

Wszystkie seanse festiwalowe odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.

Klub Festiwalowy znajduje się w Surowcu (Ruska 46a). Bezpłatny wstęp do klubu festiwalowego umożliwia akredytacja lub bilet na dowolny film festiwalowy, aktualny w dniu wizyty. Mapa obiektów festiwalowych znajduje się tutaj.

akredytacje:

 • Akredytacja obowiązuje na 8. American Film Festival, który odbędzie się w dniach 25-30 października 2017 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz w innych obiektach festiwalowych.
 • Akredytacja upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy filmowe w ramach 8. American Film Festival, na które wcześniej posiadacz akredytacji odebrał bezpłatną wejściówkę w wyznaczonych przez Organizatora kasach Kina Nowe Horyzonty (Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).
 • Akredytacja uprawnia do udziału w 26 seansach (to największa możliwa do obejrzenia ilość filmów: 5 dni festiwalu x 5 pokazów dziennie + film Otwarcia). Warunkiem dostania się na pokaz filmowy jest wcześniejszy odbiór bezpłatnego biletu (zwanego dalej „wejściówką”) na wybrany film w wyznaczonych przez Organizatora kasach Kina Nowe Horyzonty (Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).
 • Akredytacja upoważnia do korzystania z Recepcji Media (Kino Nowe Horyzonty, Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19), wstępu na spotkania z gośćmi festiwalowymi, umówienia się na indywidualne rozmowy z twórcami oraz dostępu do materiałów prasowych (w tym: foto i video) dotyczących festiwalu.
 • Wejściówki będą wydawane do wyczerpania puli i Organizatorzy nie gwarantują możliwości otrzymania wejściówki na każdy pokaz filmowy. Wejściówki są nienumerowane.
 • Odbioru wejściówek można dokonywać w godzinach otwarcia Kina Nowe Horyzonty, od godziny 8.30 dnia poprzedzającego pokaz filmowy do godziny rozpoczęcia danego pokazu filmowego. Kasy będą czynne do godziny rozpoczęcia ostatniego seansu. W dniu 24 października wejściówki będzie można odebrać w godzinach od 12.00 do 20.00.
 • Na seanse otwarcia i zamknięcia należy odebrać bezpłatne wejściówki w wybranych kasach w Kinie Nowe Horyzonty (Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19A-21). Na seans otwarcia (I tak cię kocham, reż. Michael Showalter, 24 października, 19.00), wejściówkę należy odebrać 23 października w godzinach 12.00-20.00 bądź 24 października w godzinach do 08.30 do godziny rozpoczęcia seansu otwarcia. Na seans zamknięcia (Pomniejszenie, reż. Alexander Payne, 29 października, 18.30) wejściówkę można odbierać od 28 października od godziny 08.30 do 29 października do godziny rozpoczęcia seansu zamknięcia. Wejściówki są wydawane do wyczerpania puli miejsc.
 • Właściciel akredytacji może odebrać tylko jedną wejściówkę na pokaz filmowy z danego bloku godzinowego w danym dniu. Jako blok godzinowy rozumiane są seanse odbywające się w odstępstwie czasowym nie większym niż 45 minut.
 • Wejściówka jest ważna tylko z akredytacją. Niemożliwy jest wstęp na seanse tylko za okazaniem wejściówki. W przypadku braku możliwości pojawienia się na seansie, na który została odebrana wejściówka, należy ją zwrócić do wyznaczonych kas biletowych w Kinie Nowe Horyzonty. Można tego dokonać najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem seansu.
 • Akredytacja jest imienna i czasowa, nie można jej odstępować.
 • Nie będą wydawane duplikaty akredytacji.
 • Po rozpoczęciu seansu osoby spóźnione nie będą mogły wejść na projekcję.