Kino Nowe Horyzonty

Kazimierza Wielkiego 19a -21
50-077 Wrocław
www.kinonh.pl

Kontakt:
kino@kinonh.pl
tel.: +71 78 66 566

Miłośnikom sztuki filmowej obiekt ten jest świetnie znany, gdyż od 2006 roku jest to główne kino największego festiwalu filmowego w Polsce T-Mobile Nowe Horyzonty. Programem oraz zarządzaniem obiektem zajmuje się w pełni Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a gospodarzem obiektu jest Roman Gutek. W dziewięciu salach można oglądać kino artystyczne i autorskie, jak również wartościowe kino środka. W programie kina znajdują się liczne projekty edukacji filmowej, cykl transmisji oper z legendarnej The Metropolitan Opera, przeglądy i festiwale, filmowe spotkania dla dzieci i seniorów, wystawy i koncerty. We wnętrzu kina znajduje się bistro ze znakomitą kuchnią w przystępnych cenach, galeria plakatu oraz księgarnia z literaturą filmową i płytami DVD.

  • Działalność Kina Nowe Horyzonty jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Obiekt jest zarządzany i programowy przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, organizację non-profit.
  • Obiekt dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Surowiec

Ruska 46A
50-079 Wroclaw
https://www.facebook.com/surowiec.wro/

Kontakt:
501 624 660

Surowiec jest enklawą stworzoną, by realnie wpływać na rozwój kultury miejskiej. Nietuzinkowa przestrzeń, żywo zainteresowana wspieraniem wszelakich form artystycznych. Miejsce spotkań dla ludzi chcących spędzić czas w inspirującym otoczeniu, wypełnionym dobrą muzyką, ciekawymi dyskusjami, wolnością twórczą i wspaniałymi ludźmi.