Żywy towar, Tracks

Live Cargo, Tracks

/ 107 min

Żywy towar

USA 2016, 88′
angielski, czarno-biały

reżyseria: Logan Sandler
scenariusz: Logan Sandler, Thymaya Payne
zdjęcia: Daniella Nowitz
montaż: Nick Ellsberg, Garret Price
muzyka: Brooke Blair, Will Blair
obsada: Dree Hemingway, Keith Stanfield, Robert Wisdom, Sam Dillon, Leonard Earl Howze
producent: Rene Bastian, Lauren Brady, Mortimer Canepa, Randolph Hearst Harris, Thymaya Payne, Tine Preschnitz
produkcja: SimonSays Entertainment

Nadine (w tej roli prawnuczka Ernesta Hemingwaya, znana modelka Dree) i Lewis z trudem dochodzą do siebie po utracie dziecka. Wierzą, że wycieczka na rajskie Bahamy, gdzie Nadine spędziłz przed laty letnie wakacje, pomoże im odzyskać radość życia. Nic bardziej mylnego. Pogrążona w żałobie para, usiłująca stłumić ból alkoholem, zabawą i rozmowami o niczym, szybko odkrywa, że piękna wyspa jest w rzeczywistości miejscem przestępczych porachunków. A ludzkie życie tak naprawdę warte jest tam bardzo niewiele. Logan Sandler dobrze zna miejsce, o którym opowiada – część swojego dzieciństwa spędził właśnie na Bahamach. Jego debiutancki film nie ma jednak nic wspólnego z kolorową pocztówką wysyłaną znajomym z wakacji. Czarno-białe zdjęcia autorstwa Danielli Nowitz, przypominające miejscami słynny film z lat 60. Ja, Kuba, pokazują zupełnie inne oblicze miejsca powszechnie uważanego za raj na ziemi. Najwyraźniej nawet raj może okazać się piekłem.

Marta Bałaga

Tracks

USA 2015, 19′
angielski, kolor

reżyseria: Logan Sandler
scenariusz: Logan Sandler, Carly Ann Stone
zdjęcia: Daniella Nowitz
montaż: Sunghwan Moon
muzyka: Gingger Shankar
obsada: Keith Stanfield, Lana Schwartz, RJ Farrington, Ruben Najera
producent: Tiffant L. Gray, Sean Rimokh
produkcja: Periplus Film Company
nagrody: Miami Film Festival 2016 – Audience Award

Skateboarder amator (Keith Stanfield) ma przez kilka godzin zaopiekować się 8-letnią córką swojej dziewczyny. Niestety w tym samym czasie odbywają się zawody, które mogą zdecydować o jego profesjonalnej karierze. Dziecko jest dociekliwe i krnąbrne – taka mieszanka nie wróży niczego dobrego. Okazuje się jednak, że bohaterowie wcale nie są tak od siebie różni, jak się na początku wydawało.

Magdalena Maksimiuk

obszar-roboczy-1-kopia-32

opublikuj film:

seanse

27 paź, 15:30 Sala 7

kup bilet

30 paź, 15:30 Sala 7

kup bilet

sekcje:

odkrycia Ale kino+ 2016

W tym roku na American Film Festival pojawi się sekcja Odkrycia Ale kino+. Pod patronatem tego telewizyjnego kanału filmowego będzie można obejrzeć 11 amerykańskich produkcji niezależnych. W większości są to pierwsze lub drugie filmy reżyserów szukających autorskiego sposobu wypowiedzi w kinie, zaskakujące ciekawą formą lub tematyką.

W tej sekcji znajdą się ciekawe dokonania amerykańskiego kina autorskiego, w większości pierwsze lub drugie filmy poszukujących reżyserów niezależnych. Wśród nich: znany z Sundance Joshy Jeffa Baeny – przewrotna komedia o wieczorze kawalerskim połączonym ze stypą, który wymyka się spod kontroli, czy nagradzane na festiwalach w Clevelend i Deauville złowieszcze Drgawki (The Fits) Anny Rose Holmer, w których rywalizujące ze sobą cheerleaderki padają ofiarami dziwnych, sugerujących opętanie ataków.