Floating on Fire, All These Voices

Floating on Fire, All These Voices

/ 65 min

All These Voices 

USA 2015, 15′
polski, niemiecki, kolor/czarno-biały

reżyseria: David Gerson
scenariusz: David Gerson, Martin Horvat, Brennan Elizabeth Peters
zdjęcia: Eli Arenson
montaż: Spencer Koobatian
muzyka: Brian McOmber
obsada: Beata Pozniak, Kristof Konrad, Kasia Kowalczyk, Anthony Nikolchev
producent: Sara Nassin, Beatrice von Schwerin
produkcja: American Film Institute (AFI)

Kilka dni po zakończeniu wojny młody oficer SS trafia do opuszczonego polskiego teatru. Nie jest jednak sam. Okazuje się, że na miejscu ukrywa się teatralna grupa eksperymentalna, która cało wyszła ze zbrojnych działań okupanta i powoli wraca do normalności. Żołnierz nie przyznaje się do swojego pochodzenia – udając niemowę, dołącza do aktorów w ich celebracji życia i śmierci.

Magdalena Maksimiuk

Floating on Fire

USA 2015, 50′
angielski, kolor

reżyseria: Bartek Bartos, Piotr Bartos
scenariusz: Bartek Bartos
zdjęcia: Bartek Bartos, Piotr Bartos
montaż: Bartek Bartos, Piotr Bartos
muzyka: Maciej Zieliński
obsada: Jana Napoli
produkcja: Manifiesta Film, Soundflower Studio

Film braci Bartos to historia instalacji poświęconej ofiarom huraganu Katrina i wykonanej przez nowoorleańską artystkę Janę Napoli. W 2005 roku, dwa miesiące po przejściu huraganu, Jana zaczęła pracę nad Zaporą, składającą się z kilkuset szuflad zabranych ze zniszczonych domów mieszkańców Nowego Orleanu. Instalacja była prezentowana w Nowym Jorku, Houston, Nowym Orleanie, Austin, Hamburgu, Mannheim, Berlinie oraz we Wrocławiu. W 2010 roku Jana postanowiła spalić Floodwall.

Joanna Ostrowska

opublikuj film:

seanse

26 paź, 15:30 Sala 8

kup bilet

sekcje:

special docs 2016

W tej pozakonkursowej sekcji pokazane zostaną portrety wielkich postaci amerykańskiej popkultury: David Lynch, żyć sztuką (David Lynch: The Art Life) w reżyserii Jona Nguyena, Ricka Barnesa i Olivii Neergaard-Hol, Richard Linklater, spełnione marzenia (Richard Linklater – Dream Is Destiny) autorstwa Karen Bernstein i Louisa Blacka, Gimme Danger (o Iggim Popie i The Stooges) Jima Jarmuscha. A także m.in. zwycięzca festwalu South by South West, czyli animowany dokument Wieża (Tower) Keitha Maitlanda o masakrze w kampusie teksańskiego uniwersytetu ) oraz nagrodzone za reżyserię w sekcji dokumentu na Sundance – Życie animowane (Life, Animated) Rogera Rossa Williamsa o autystycznym chłopcu kontaktującym się ze światem za pośrednictwem disnejowskich animacji.